• DIAGNOSTYKA OBRAZOWA NOWORODKÓW

200.00 -12% 176.00
Najniższa cena z 30 dni przed promocją:
200
szt. Do przechowalni
Wysyłka w ciągu 2 - 5 dni roboczych
Cena przesyłki 12
Paczkomaty InPost 12
InPost Kurier 14
Poczta Polska 19
Kurier DHL 19
Dostępność Mało
ISBN 9788364737473

Badania kliniczne i radiologiczne są podstawą opieki nad chorym noworodkiem, a właściwe stosowanie i interpretacja badań radiologicznych wymaga pracy zespołowej i jasnej komunikacji pomiędzy klinicystami (w tym położnikami i chirurgami) i radiologami.

Zlecanie zdjęć rentgenowskich stało się częścią rutynowego postępowania, ale nie zawsze jest dobrze przemyślane. Podręcznik ten nie tylko przypomina różne zasady obrazowania diagnostycznego, ale również zwraca uwagę na ich praktyczne zastosowanie, podkreślając racjonalizację ilości wykonywanych procedur. Podręcznik prezentuje korzyści, ograniczenia i techniczne aspekty każdej metody obrazowania wraz z licznymi przykładami w każdym rozdziale.
Szczególnie cenna jest prezentacja kryteriów wykonywania badań obrazowych opartych na dowodach naukowych, ponieważ informacje te rzadko uwzględniane są w podręcznikach. 
Książka jest bardzo przystępnie napisana i dostarcza jasnych informacji oraz wytycznych postępowania. Dodatkową zaletą tego podręcznika jest wielodyscyplinarne podejście, umożliwiające odpowiednie użycie i ocenę metod obrazowania. Jest to zasługa wykorzystania wielospecjalistycznego zespołu autorów, w tym neonatologów, radiologów, pediatrów i położników. Wielką zaletą tej książki jest nie tylko treść, ale także ogromna liczba obrazów służących do zilustrowania przedstawionych informacji.

Diagnostyka obrazowa noworodka to nieodzowna lektura dla lekarzy pediatrów, neonatologów oraz pielęgniarek neonatologicznych.

 

INFORMACJE DODATKOWE

 

Rok wydania 2015
Format 187 x 246
Autor H. Kirpalani, M. Epelman, J. R. Mernagh
Redaktor wydania polskiego prof. dr hab. n. med. M. Borszewska-Kornacka, dr n. med. K. Gruszczyńska, dr n. med. M. Machnikowska-Sokołowska, dr n. med. J. Seliga Siwecka
Wydanie 1
Liczba stron 262
Liczba ilustracji 464 (46 kolorowych)
ISBN 978-83-64737-47-3
Oprawa Miękka
Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.