• Zmiany skórne w chorobach ogólnoustrojowych. Tom 2

Autor pod redakcją Andrzeja Kaszuby
Rok wydania 2018
Liczba stron 252
Oprawa twarda
Format 210 x 297
99.00 -8% 91.08
Najniższa cena z 30 dni przed promocją:
99
szt. Do przechowalni
Wysyłka w ciągu 2 - 5 dni roboczych
Cena przesyłki 12
Paczkomaty InPost 12
InPost Kurier 14
Poczta Polska 19
Kurier DHL 19
Dostępność Mało
ISBN 9788375632507

Książka interdyscyplinarna i pionierska na polskim rynku dermatologicznym.

Dermatologia jest bardzo szeroką dziedziną wiedzy, wywodzącą się z interny, która w ciągu ostatnich dziesięcioleci wyraźnie zmieniała swoje oblicze, rozwijając się zarówno w aspekcie naukowym, jak i klinicznym. O jej postępach decyduje nie tylko rozwój dyscyplin podstawowych, takich jak: biologia molekularna, genetyka, immunologia, immunopatologia, immunohistochemia, ale również rozwój nowych metod diagnostycznych (dermoskopia, trichoskopia, kapilaroskopia, ultrasonografia, mikroskopia konfokalna, immunofluorescencja i wiele innych) oraz skuteczniejszych i bezpieczniejszych metod leczenia, w tym tzw. leczenia opartego o zdobycze inżynierii genetycznej (leki biologiczne).

Skóra, która uważana jest (nie tylko przez lekarzy dermatologów) za zwierciadło ustroju, pozwala na wczesne zdiagnozowanie wielu poważnych chorób narządów wewnętrznych, np. nowotworów, cukrzycy, chorób zakaźnych, grzybic, chorób alergicznych, chorób endokrynologicznych, chorób nerek, wątroby, trzustki, układu oddechowego i krążenia. Dokładna znajomość objawów dotyczących skóry, włosów, paznokci i błon śluzowych występujących w przebiegu tych chorób jest niezbędna w każdej specjalności. 

Zmiany skórne w chorobach ogólnoustrojowych to dzieło autorów polskich, które powstało dzięki współpracy dermatologów i specjalistów z poszczególnych dziedzin medycyny, którzy przygotowali poszczególne rozdziały wzbogacając je unikalną kolekcją fotograficzną.  W publikacji zamieszczono łącznie ponad 700 oryginalnych, kolorowych zdjęć zmian skórnych i obrazów histopatologicznych

Książka przeznaczona jest nie tylko dla lekarzy specjalizujących się w dermatologii, ale ze względu na swój interdyscyplinarny charakter może być również bardzo przydatna lekarzom wielu innych specjalności, takich jak: choroby wewnętrzne, alergologia, chirurgia, onkologia, dermatochirurgia, choroby zakaźne, diabetologia, ginekologia, endokrynologia, okulistyka, psychiatria, pediatria, czy lekarzom ogólnym podstawowej opieki zdrowotnej.

21. Skórne manifestacje zaburzeń hematologicznych – mastocytoza
22. Skórne manifestacje zaburzeń hematologicznych – histiocytoza
23. Skórne manifestacje zaburzeń hematologicznych – krioglobulinemia, kriofibrynogemia, plamice
24. Liszaj płaski i choroba przeszczep przeciw gospodarzowi
25. Autoimmunologiczne śródnaskórkowe choroby pęcherzowe
26. Zmiany skórne w pierwotnych układowych zapaleniach naczyń
27. Choroba Behçeta
28. Choroba Kawasakiego
29. Owrzodzenia podudzi
30. Manifestacje skórne po przeszczepach narządowych (z wyjątkiem przeszczepu przeciwko gospodarzowi) 
31. Choroby tkanki podskórnej
32. Pokrzywka i obrzęk naczynioruchowy
33. Osutki polekowe

Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.