• Ustalenia II Międzynarodowego Spotkania w sprawie infekcji mięśniowo-szkieletowych - KONSENSUS

300.00 -10% 270.00
Najniższa cena z 30 dni przed promocją:
300
szt. Do przechowalni
Wysyłka w ciągu 2 - 5 dni roboczych
Cena przesyłki 12
Paczkomaty InPost 12
InPost Kurier 14
Poczta Polska 19
Kurier DHL 19
Dostępność Mało
ISBN 9788363367305

Koleżanki i Koledzy,

Szanowni Państwo,

z wielką satysfakcją, w imieniu Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Ortopedycznego i Traumatologicznego, przekazuję Państwu „Ustalenia II Międzynarodowego Spotkania w sprawie Infekcji Mięśniowo-Szkieletowych”. Jest on efektem pracy wybitnych, światowych specjalistów w tej dziedzinie, w tym również naszych kolegów. Nad tym dziełem pracowali przedstawiciele PTOiTr − prof. Wojciech Marczyński, dr Jerzy Białecki i prof. Jacek Kruczyński. Wspomnieć tutaj należy także tych, którzy w pocie czoła tłumaczyli tę publikację na język polski. Im wszystkim bardzo dziękuję.

Opracowany i przetłumaczony na język polski „Konsensus” ma duże znaczenie praktyczne. Jest podręcznikiem pomagającym lekarzom podejmować codzienne, często niełatwe decyzje. Istotna wartość „Konsensusu” polega na dostarczeniu odbiorcom informacji z zakresu prawa.

Zachęcam do lektury i korzystania ze zgromadzonej wiedzy dotyczącej trudnych sytuacji klinicznych. Mam jednocześnie nadzieję, że diagnostyka i leczenie w Polsce zbliżą się do uznanych standardów, jeśli decyzje kliniczne będą podejmowane w oparciu o „Konsensus”.

Bardzo dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do powstania tego wartościowego podręcznika. Dziękuję także firmie Medisfera za konsekwencję i profesjonalizm w przygotowaniu „Konsensusu” dla polskich lekarzy.

Prof. dr hab. n. med. Leszek Romanowski
Prezes Polskiego Towarzystwa Ortopedii i Traumatologii
w latach 2019–2020

---- z Przedmowy do wydania polskiego

 

Polskie wydanie „Ustaleń II Międzynarodowego Spotkania w sprawie Infekcji Mięśniowo-Szkieletowych” to bardzo ważny krok mający doprowadzić do ujednolicenia postępowania lekarzy oraz ukierunkowania leczenia powikłań infekcyjnych narządu ruchu. Jest to także przedsięwzięcie naszego środowiska, włączające je w bieżący nurt wiedzy, nauki i praktyki postępowania. W 2019 roku po raz pierwszy w Polsce przekroczyliśmy liczbę 100 000 implantacji endoprotez dużych stawów. Wiemy, co to może oznaczać, przy założeniu występowania stałego odsetka powikłań infekcyjnych i nieinfekcyjnych – narastającej potrzeby świadczeń endoprotezoplastyk rewizyjnych w nadchodzących latach.

Spis zasad stanowi zbiór opinii szerokiego grona ekspertów z całego świata, w tym także specjalistów polskich. Publikacja ta ma pomóc w podejmowaniu optymalnych decyzji w większości dających się przewidzieć scenariuszy klinicznych.

Osobisty wkład w powstanie tego spisu opinii mają polscy ortopedzi: dr n. med. Jerzy Białecki, prof. Jacek Kruczyński i prof. Wojciech Marczyński, którzy brali bezpośredni udział w jego tworzeniu.

Podręcznik stał się dostępniejszy wszystkim ortopedom w Polsce dzięki osobistej inicjatywie Prezesa Polskiego Towarzystwa Ortopedycznego i Traumatologicznego prof. Leszka Romanowskiego oraz Zarządu PTOiTr, którzy podjęli decyzję o jego tłumaczeniu i sfinansowali pierwsze polskie wydanie.

Z całą pewnością „Ustalenia II Międzynarodowego Spotkania w sprawie Infekcji Mięśniowo-Szkieletowych” mogą stać się podstawą do stworzenia i/lub uzupełnienia podręczników z naszej dziedziny, będąc core-curriculum wiedzy w tej dziedzinie. Będą mogły wówczas stać się narzędziem edukacyjnym w nowym programie specjalizacji w dziedzinie ortopedii i traumatologii narządu ruchu. Obecność polskiego tłumaczenia jest potrzebą chwili również w bieżącej sytuacji epidemicznej, nakładającej na nasze środowisko szczególną odpowiedzialność w sposobach i technikach leczenia infekcji układu mięśniowo-szkieletowego.
Z całą mocą rekomenduję „Ustalenia II Międzynarodowego Spotkania w sprawie Infekcji Mięśniowo-Szkieletowych” jako pozycję, z którą powinien zapoznać się każdy specjalista w dziedzinie ortopedii i traumatologii narządu ruchu.

Prof. dr hab. n. med. Jarosław Czubak
Konsultant Krajowy w dziedzinie Ortopedii
i Traumatologii Narządu Ruchu

---- z Przedmowy do wydania polskiego

  • Autorzy: Javad Parvizi, MD, FRCS, Thorsten Gehrke, MD
  • Format: 22.0x30.0cm
  • Objętość: 1084
  • Oprawa: Twarda
  • Rok wydania: 2021
  • Wydawca: Medisfera

CZĘŚĆ I. WALNE ZEBRANIE

1. Zapobieganie

2. Diagnostyka

3. Leczenie

4. Zastrzeżenia dotyczące badań

CZĘŚĆ II. BIODRO I KOLANO

1. Zapobieganie

2. Diagnostyka

3. Czynniki patogenne

4. Okołoprotezowe zakażenie stawu o etiologii grzybiczej

5. Leczenie

6. Wyniki leczenia

CZĘŚĆ III. BARK

1. Zapobieganie

2. Diagnostyka

3. Leczenie

CZĘŚĆ IV. KRĘGOSŁUP

1. Zapobieganie

2. Diagnostyka

3. Leczenie

CZĘŚĆ V. URAZY

1. Zapobieganie

2. Diagnostyka

3. Leczenie

CZĘŚĆ VI. STOPA I STAW SKOKOWY

1. Zapobieganie

2. Diagnostyka

3. Leczenie

CZĘŚĆ VII. ONKOLOGIA

1. Zapobieganie

2. Leczenie

CZĘŚĆ VIII. SPORT

1. Zapobieganie

2. Diagnostyka

3. Leczenie

CZĘŚĆ IX. ŁOKIEĆ

1. Zapobieganie

2. Diagnostyka

3. Leczenie

CZĘŚĆ X. ORTOPEDIA DZIECIĘCA

1. Zapobieganie

2. Diagnostyka

3. Leczenie

CZĘŚĆ XI. BIOFILM

1. Formowanie

2. Rozpraszanie

Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.