• ULTRASONOGRAFIA

360.00 -3% 350.00
Najniższa cena z 30 dni przed promocją:
360
szt. Do przechowalni
Wysyłka w ciągu 2 - 5 dni roboczych
Cena przesyłki 0
Paczkomaty InPost 0
InPost Kurier 0
Poczta Polska 19
Kurier DHL 19
Dostępność Mało
ISBN 9788364737886

Minęło już ponad 20 lat od pierwszego wydania „Ultrasonografii” (wtedy jeszcze oryginalny tytuł książki nieco różnił się od obecnego). Dziś oddajemy w ręce Czytelnika 6. wydanie tego podręcznika w wersji poszerzonej i odpowiadającej współczesnym zapotrzebowaniom.
Jest oczywiste, że to wydanie – uzupełnione o wciąż aktualizowaną wiedzę – przybrało nieco na objętości, choćby dlatego, że każdy rozdział zawiera dodatkowe informację o ultrasonografii dopplerowskiej, która znalazła szerokie zastosowanie w każdej dziedzinie ultrasonografii klinicznej.

Jednak zachowana została główna zasada przyświecająca Autorom tej książki: złożone treści są wyjaśniane za pomocą przystępnie napisanego tekstu, popartego znaną wiedzą z zakresu anatomii, uzupełnioną przejrzystymi rycinami i podsumowaniami opartymi o czytelne wykazy. Zrozumienie przekrojów, z których składa się obraz ultrasonograficzny ułatwia również akapit przedstawiający technikę badania i płaszczyzny przekroju.

Czarno-białe obrazy ultrasonograficzne uzupełniono o kodowane kolorem obrazy z badania dopplerowskiego wszędzie tam, gdzie dostarczają one dodatkowych informacji diagnostycznych. Dotyczy to również USG z wykorzystaniem środków kontrastujących,
które wykorzystuje się już nie tylko do różnicowania ogniskowych zmian w wątrobie, ale również do oceny innych narządów jamy brzusznej.

Prezentowana książka o wyczerpującej treści, przejrzystej formie i eleganckim układzie graficznym, stanowi cenny podręcznik ultrasonografii klinicznej dla każdego, zarówno początkującego, jak i doświadczonego lekarza wykorzystującego badanie ultrasonograficzne w codziennej praktyce zawodowej.

Czym jest ta książka?
Podręcznikiem ultrasonografii, w którym kolejność i układ przedstawianych
treści odpowiadają systemowi organizacji kursów ultrasonograficznych, uznanemu i zalecanemu przez Niemieckie Towarzystwo Ultrasonografii w Medycynie (DEGUM) i Niemiecki Związek Kas Chorych (KBV).

Dla kogo książka została napisana?
- Dla wszystkich uczestników (szkolących się i prowadzących) kursów ultrasonograficznych, jako podręcznik uzupełniający treść kursów.
- Również dla tych niebiorących udziału w kursach ultrasonograficznych, jako przejrzyście napisany i dydaktycznie dopracowany podręcznik ultrasonografii.

Czego można nauczyć się po przeczytaniu tej książki?
Po lekturze tej książki, uzupełnionej o ćwiczenia praktyczne, Czytelnik zdobywa umiejętność:
- Rozumienia i właściwego stosowania słownictwa dotyczącego ultrasonografii.
- Samodzielnego wykonania badania ultrasonograficznego.
- Sporządzenia rzetelnego opisu obrazu ultrasonograficznego.
- Ustalenia rozpoznania na podstawie badania ultrasonograficznego i właściwe przeprowadzenie diagnostyki różnicowej.

Książka dzieli się na trzy główne części, które odpowiadają podziałowi kursów ultrasonograficznych zalecanemu przez DEGUM:
1. kurs podstawowy
2. kurs rozszerzony
3. kursy modułowe.

Każdy kurs rozpoczyna się wstępem, który obejmuje zarys znajdujących się w danej części treści, a następnie określa cele nauczania na danym poziomie kształcenia.

Poszczególne kursy składają się z kilku rozdziałów, z których każdy zaczyna się wprowadzeniem, a kończy podsumowaniem.

W obrębie danego rozdziału można wyróżnić następujące elementy:
- ryciny,
- tabele,
- wykazy zawierające typowe kryteria ultrasonograficzne (oznaczone w tekście jako „wykaz”), przypisane do danej choroby lub zmiany anatomicznej, będące niezbędnym elementem rozpoznania.

Jakie dodatkowe informacje można znaleźć w tej książce?
- Przegląd wszystkich wykorzystywanych w praktyce przekrojów ultrasonograficznych oraz ich nazewnictwo.
- Tabele z wartościami referencyjnymi.
- Wykaz podstawowej literatury dotyczącej diagnostyki ultrasonograficznej.

  • Autorzy: Günter Schmidt, Christian Görg
  • Format: 19.4x27.0cm
  • Objętość: 618
  • Oprawa: Twarda
  • Rok wydania: 2021
  • Wydawca: MediPage
Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.