• Praktyczna Kardioonkologia Wybrane Zagadnienia

99.00 -10% 89.00
Najniższa cena z 30 dni przed promocją:
99
szt. Do przechowalni
Wysyłka w ciągu 2 - 5 dni roboczych
Cena przesyłki 12
Paczkomaty InPost 12
InPost Kurier 14
Poczta Polska 19
Kurier DHL 19
Dostępność Mało
ISBN 9788367696005

Szanowni Państwo,
Obserwowany w ostatnim czasie postęp nie tylko w zakresie wcześniejszego wykrywania, ale i – przede wszystkim – zwiększonej skuteczności leczenia schorzeń onkologicznych prowadzi do istotnej poprawy rokowania pacjentów z rozpoznaniem choroby nowotworowej. Możliwość skutecznego jej kontrolowania sprawia, że obciążeni nią pacjenci żyją dłużej, a choroba przybiera charakter przewlekły. Pacjenci ci nierzadko dodatkowo cierpią na choroby współistniejące, bardzo często sercowo-naczyniowe, a to właśnie powikłania sercowo-naczyniowe są jedną z głównych przyczyn śmierci chorych onkologicznych. Powikłania kardiologiczne są efektem wielu wzajemnie nakładających się i wzmacniających przyczyn. Są to wyjściowo obecne choroba serca i naczyń, przyspieszenie przez chorobę nowotworową naczyniowych procesów patofizjologicznych, zaawansowany wiek oraz wielochorobowość pacjentów i kardiotoksyczność leków onkologicznych. Dlatego leczenie takich chorych stało się obecnie interdyscyplinarne i stanowi wyzwanie z perspektywy zarówno pierwotnej, jak i wtórnej prewencji schorzeń sercowo-naczyniowych. Problem wydał się na tyle istotny w praktyce klinicznej, że po pierwszych publikacjach w ostatnim czasie Europejskie Towarzystwo Kardiologiczne (ESC, European Society of Cardiology) wspólnie z Europejskim Towarzystwem Hematologicznym (EHA, European Hematology Association), Europejskim Towarzystwem Radiologii Terapeutycznej i Onkologii (ESTRO, European Society for Radiotherapy & Oncology) oraz Międzynarodowym Towarzystwem Kardioonkologicznym opracowały w 2022 r. standardy postępowania.

Uważam, że monografia pt. Praktyczna kardioonkologia. Wybrane zagadnienia – biblioteka onkologa praktyka pod redakcją prof. Radosława Grabysy i prof. Tomasza Kubiatowskiego doskonale wpisuje się w potrzeby dzisiejszej praktyki prowadzenia pacjentów przez onkologów i konsultowania ich przez kardiologów.Oprócz szerokiego omówienia zagadnień kardiotoksyczności terapii onkologicznych szczególnie istotne dla praktyki kardiologicznej jest objaśnienie w monografii kwestii oceny ryzyka sercowo-naczyniowego u pacjenta przed włączeniem leczenia onkologicznego i monitorowania wystąpienia kardiotoksyczności. Co szczególnie ważne, w książce zamieszczono podsumowanie pierwszych wytycznych Europejskiego Towarzystwa Kardiologicznego z 2022 r., a jednym ze współautorów monografii jest współautor tego dokumentu, pionier polskiej kardioonkologii, prof. Sebastian Szmit. Zachęcając wszystkich Państwa – praktyków – do lektury Praktycznej kardioonkologii, chciałbym jednocześnie pogratulować wydania książki wydawnictwu Medical Education, którego publikacje od lat zajmują ważne miejsce na półce lekarza praktyka i które stało się również liderem w zakresie kardioonkologii. Wspominam tu opublikowaną już w 2010 r. książkę pt. Postępowanie w powikłaniach sercowo-naczyniowych w raku piersi pod redakcją prof. Grzegorza Opolskiego i prof. Macieja Krzakowskiego, której miałem przyjemność być współautorem, a także niezmiennie z powodzeniem wydawany periodyk „OncoReview”.

Dobrej lektury!

prof. dr hab. n. med. Marcin Grabowski
I Katedra i Klinika Kardiologii, Wydział Lekarski,
Warszawski Uniwersytet Medyczny

  • Autorzy: pod redakcją prof. Radosława Grabysy i prof. Tomasza Kubiatowskiego
  • Format: 14.1x20.4cm
  • Objętość: 304
  • Oprawa: Miękka
  • Rok wydania: 2023
  • Wydawca: Medical Education

1. Ocena ryzyka sercowo-naczyniowego przed włączeniem leczenia onkologicznego i monitorowanie wystąpienia kardiotoksyczności.

ASPEKT KARDIOLOGICZNY WYBRANYCH TERAPII PRZECIWNOWOTWOROWYCH

1. Nadciśnienie tętnicze u pacjentów z chorobami nowotworowymi.

2. Zaburzenia rytmu i przewodzenia u chorych onkologicznych.

3. Niewydolność serca jako powikłanie leczenia przeciwnowotworowego – możliwości nowoczesnej farmakoterapii według aktualnych wytycznych Europejskiego Towarzystwa Kardiologicznego.

4. Postępowanie w ostrym zespole wieńcowym u pacjenta z chorobą nowotworową.

5. Żylne powikłania zakrzepowo-zatorowe.

6. Kardiologiczne urządzenia wszczepialne u chorych onkologicznych.

7. Kardiotoksyczność jako powikłanie leczenia przeciwnowotworowego antracyklinami.

8. Kardiotoksyczność terapii celowanych.

9. Kardiotoksyczność jako powikłanie terapii inhibitorami immunologicznych punktów kontrolnych.

POWIKŁANIA KARDIOLOGICZNE LECZENIA PRZECIWNOWOTWOROWEGO

1. Powikłania kardiologiczne chemioterapii.

2. Kardiotoksyczność radioterapii.

3. Mechanizmy toksyczności w przebiegu immunoterapii.

4. Terapia hormonalna w leczeniu raka piersi.

5. Powikłania sercowo-naczyniowe hormonoterapii w raku stercza.

MONITOROWANIE LECZENIA W CODZIENNEJ PRAKTYCE

1. Kardiologiczne monitorowanie leczenia onkologicznego w codziennej praktyce klinicznej.

2. Najnowsze wytyczne ESC dotyczące kardioonkologii ogłoszone na ESC w Barcelonie.

Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.