• PODSTAWY MEDYCYNY MANUALNEJ WEDŁUG GREENMANA, LISA A. DESTEFANO, D.O.

260.00 -12% 229.00
Najniższa cena z 30 dni przed promocją:
260
szt. Do przechowalni
Wysyłka w ciągu 2 - 5 dni roboczych
Cena przesyłki 12
Paczkomaty InPost 12
InPost Kurier 14
Poczta Polska 19
Kurier DHL 19
Dostępność Mało
ISBN 9788364737817

Podstawy medycyny manualnej według Greenmana to w pełni zaktualizowane, praktyczne źródło wiedzy z zakresu medycyny manualnej – jednego z najbardziej wymagających i ciągle rozwijających się obszarów opieki zdrowotnej. Bogata w informacje i znakomicie zilustrowana książka umożliwia zapoznanie się z podstawowymi zasadami terapii manualnej, konkretnymi technikami i zabiegami uzupełniającymi - z wykorzystaniem ćwiczeń umożliwiających zapobieganie i leczenie powszechnie występujących schorzeń nerwowo-mięśniowych.

o        Każdy rozdział otwiera szczegółowy przegląd anatomii prawidłowej, ułatwiając zrozumienie problemów zdrowotnych pacjenta i wybór terapii.

o        Informacje zarówno o badaniach diagnostycznych, jak i technikach postępowania zapewniają kompleksowe podejście do leczenia.

o        Ponad 1000 zdjęć klinicznych pełni rolę praktycznego przewodnika po każdej z technik terapeutycznych.

o        Jasne i przejrzyste instrukcje szczegółowo, krok po kroku, zapewniają prawidłowe działanie i najlepsze wyniki.

Pierwsza edycja tej książki powstała na potrzeby kursów Continuing Medical Education oferowanych przez Michigan State University (Uniwersytet Stanowy w Michigan) oraz
związanych z nim uczelni kształcących w zakresie medycyny osteopatycznej. Od tego czasu książka ta była wykorzystywana zarówno na arenie krajowej, jak i międzynarodowej przez wiele uczelni szkolących w zakresie medycyny osteopatycznej, chiropraktyki, fizjoterapii oraz masażu. Jako stażystka drugiego roku medycyny rodzinnej/medycyny nerwowo-mięśniowo-szkieletowej miałam przywilej obserwowania pracy oraz leczenia pacjentów razem z dr. Greenmanem w jego klinice będącej częścią Michigan State University. To właśnie podczas tych cennych chwil w jego klinice zaczęłam zdawać sobie sprawę z mojej roli w usprawnianiu procesu zmierzającego w kierunku poprawy funkcjonowania pacjenta, co jest celem leczenia schorzeń osteopatycznych w medycynie manualnej.

Nowe wydanie Podstaw medycyny manualnej według Greenmana stara się pomóc czytelnikowi wyjść poza niektóre ogólnie przyjęte techniki i skupić się na tym, w jaki sposób podejście „jak i dlaczego” może poprawić funkcjonowanie układu nerwowo-mięśniowo-szkieletowego. Podstawowe zasady i odwołania omówiono w dużej części na podstawie dwóch źródeł, które przyczyniły się do zrozumienia przez nas medycyny manualnej: First International Fascia Conference (Pierwsza międzynarodowa konferencja na temat powięzi) i Movement Stability & Low Back Pain: The Essential Role of the Pelvis (Stabilizacja ruchowa i dolegliwości bólowe dolnego odcinka kręgosłupa: istotna rola miednicy). Pochodzą one z dwóch międzynarodowych kongresów dotyczących dolegliwości bólowych dolnego odcinka kręgosłupa oraz miednicy.

Lisa A. DeStefano
Doktor osteopatii

Rok wydania 2017
Autor Lisa A. DeStefano, D.O.
Redaktor wydania polskiego Andrzej Sadowski
Wydanie 1
Liczba stron 561
ISBN 978-83-64737-81-7
Oprawa Twarda
Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.