• MIKROCHIRURGIA ENDODONTYCZNA

260.00 -11% 231.40
Najniższa cena z 30 dni przed promocją:
260
szt. Do przechowalni
Wysyłka w ciągu 2 - 5 dni roboczych
Cena przesyłki 12
Paczkomaty InPost 12
InPost Kurier 14
Poczta Polska 19
Kurier DHL 19
Dostępność Mało
ISBN 9788385700128
Mikrochirurgia endodontyczna (znana również jako mikrochirurgia wierzchołka korzenia) stała się z entuzjazmem przyjętym rozwiązaniem leczniczym mającym na celu zachowanie zębów z istniejącym stanem zapalnym, pomimo przeprowadzonego wcześniej leczenia endodontycznego. W minionych dwóch dekadach poczyniono znaczne postępy w zakresie doboru przypadków klinicznych i planowania leczenia (CBCT), a dostępność instrumentów, materiałów, jak i technik chirurgicznych (mikroskopy zabiegowe, endoskopy, mikro- końcówki ultradźwiękowe, środki hemostatyczne), a także wysoko biolcompatybilne materiały do wstecznego wypełnienia kanału (MTA, materiały bioceramiczne) przyspieszyły rozwój tej terapii. Innymi słowy, aktualnie endodoncja dysponuje silnym „chirurgicznym graczem, który musi być brany pod uwagę jako istotna opcja oraz alternatywa terapeutyczna dla konwencjonalnego powtórnego leczenia endodontycznego lub ekstrakcji.
Autorom Bertrandowi Khayatowi oraz Guillaume Jouannyemu należą się słowa uznania za napisanie tej książki, uwzględniającej wszystkie wymienione wyżej aspekty nowoczesnej mikrochirurgii endodontycznej. Obaj autorzy są doświadczonymi klinicystami i znakomitymi chirurgami, a także szeroko znanymi oraz rozpoznawalnymi wykładowcami w tym zakresie. Książka przedstawia w dydaktyczny i zwięzły sposób poszczególne zagadnienia z zakresu mikrochirurgii endodontycznej. Do tekstu załączono znakomite zdjęcia kliniczne i ilustracje graficzne, podobnie jak i przejrzyste opisy badania pacjenta oraz samych procedur chirurgicznych. Dodatkowo Czytelnik może uzyskać dostęp do filmów wideo, które pomagają zrozumieć i zwizualizować przedstawiany materiał - co za wspaniałe uzupełnienie!
Niech ta książka stanie się skarbem dla studentów stomatologii, ogólnie praktykujących lekarzy oraz specjalistów w zakresie endodoncji, którzy pragną nabyć lub zwiększyć swoją wiedzę z zakresu mikrochirurgii endodontycznej. W rezultacie książka ta przyczyni się do zachowania wielu zębów i zapewnienia zdrowia naszym pacjentom.
Thomas von Arx
Prof. Dr. med. dent.
Associate Professor and Vice Chairman
Departament of Oral Surgery
and Stomatology School of Dental Medicine
University of Bern, Switzerland
  • Autorzy: Bertrand Khayat, Guillaume Jouanny
  • Objętość: 255
  • Zdjęcia: 391
  • Oprawa: Twarda
  • Rok wydania: 2021

Rozdział 1 Wskazania 1
Rozdział 2 Przeciwwskazania 21
Rozdział 3 Badanie przedzabiegowe, leki, zgoda na leczenie i zalecenia pozabiegowe 35
Rozdział 4 Oprzyrządowanie optyczne oraz narzędzia i materiały  57
Rozdział 5 Ergonomia i pozycje pracy 79
Rozdział 6 Znieczulenie 95
Rozdział 7 Anatomia tkanek miękkich i projekt płata 109
Rozdział 8 Odwarstwienie płata i szycie 139
Rozdział 9 Osteotomia, resekcja, kiretaż i hemostaza 161
Rozdział 10 Wsteczne opracowanie kanału 183
Rozdział 11 Wsteczne wypełnienie kanału 201
Rozdział 12 Wyniki, procedury regeneracyjne i komplikacje  217

Wykaz zabiegów cyfrowych 245

Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.