• Ilustrowana historia kardiologii

Autor LOUIS J. ACIERNO
Rok wydania 2013
Liczba stron 619
Oprawa twarda
Format 170 x 240
Brak towaru
129.00 -20% 103.20
Najniższa cena z 30 dni przed promocją:
129
Wpisz swój e-mail
Wysyłka w ciągu 2 - 5 dni roboczych
Cena przesyłki 12
Paczkomaty InPost 12
InPost Kurier 14
Poczta Polska 19
Kurier DHL 19
Dostępność Brak towaru
ISBN 9788393809929

Pojawiło się już wiele wspaniałych publikacji na temat historii kardiologii. Kolejna książka nie miałaby większej wartości poza uaktualnieniem dokonań, które są podstawą współczesnego leczenia kardiologicznego. Racją bytu tej książki stała się forma łącząca komponenty anatomiczne, patologiczne, fizjologiczne i patofizjologiczne.

Historia kardiologii rozumiana w powyższych kategoriach ma dwa cele. Może pomagać w zrozumieniu współczesnych koncepcji rządzących praktyką kardiologiczną oraz jednocześnie ułatwić ich włączenie do posiadanej już wiedzy.

Motywacją do przeczytania takiej książki może być chęć dowiedzenia się czegoś więcej o człowieku oraz koncepcjach, na których opiera się współczesne leczenie chorób sercowo-naczyniowych.

Do takiego audytorium skierowane są te słowa. Aby zrealizować to zadanie starałem się przedstawić materiał w możliwie przejrzysty sposób. Gdy wprowadzałem nową ideę lub nowy termin techniczny, opisywałem go w sposób zrozumiały dla kogoś nie posiadającego gruntownej wiedzy z zakresu nauk biologicznych lub pokrewnych.

Autor

1. Budowa anatomiczna serca i naczyń krwionośnych

2. Wady strukturalne

3. Mechanizmy czynnościowe

4. Zaburzenia czynnościowe

5. Techniki diagnostyczne

6. Substancje lecznicze w kardiologii

7. Kardiochirurgia

8. Kardiologia w Polsce

Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.