• Hematoonkologia. Tom 2. Nowotwory układu chłonnego

240.00 -15% 204.00
Najniższa cena z 30 dni przed promocją:
204
szt. Do przechowalni
Wysyłka w ciągu 3 - 5 dni roboczych
Cena przesyłki 12
Paczkomaty InPost 12
InPost Kurier 14
Kurier DPD 17.5
Poczta Polska 19
Dostępność Mało
ISBN 9788367263498

„Hematoonkologia” to pierwsza w Polsce monografia poświęcona wyłącznie nowotworom układów krwiotwórczego i chłonnego. Celem jej pomysłodawców było dostarczenie Czytelnikom aktualnej wiedzy na temat epidemiologii, patogenezy, diagnostyki i terapii chorób nowotworowych wywodzących się z komorek krwiotwórczych i chłonnych. W ostatnich dwudziestu latach dokonano istotnego postępu w poznaniu biologii chorób nowotworowych układu krwiotwórczego, identyfikując ich etiopatogenezę na poziomie molekularnym. Spowodowało to burzliwy rozwoj terapii celowanych, ktore — poza chemioterapią, radioterapią i immunoterapią — są obecnie ważną częścią leczenia wielu nowotworów. Postępy w leczeniu nowotworów przyczyniły się do znacznej poprawy rokowania i wydłużenia przeżycia, a w wielu przypadkach wyleczenia. Najnowsze osiągnięcia w tej dziedzinie stanowią znaczną część niniejszej publikacji.
Monografia składa się z trzech części — części ogólnej i części dotyczącej nowotworow mieloidalnych, tworzących tom 1, oraz części poświęconej nowotworom układu chłonnego, umieszczonej w tomie 2. Część ogólna zawiera 18 rozdziałow, w których uwzględniono między innymi historię i epidemiologię chorob hematoonkologicznych, badania diagnostyczne, w tym badania molekularne, cytomorfologiczne, cytogenetyczne, cytometryczne i histopatologiczne, a także rozdział na temat diagnostyki obrazowej w hematoonkologii. W tej części znajdują się również rozdziały dotyczące terapii, między innymi transplantacji komorek krwiotwórczych, terapii CAR-T i radioterapii. Uwzględniono tu rownież treści poświęcone powikłaniom leczenia, takim jak zespół rozpadu guza i zespół uwalniania cytokin, a także profilaktyce i leczeniu infekcji i leczeniu wspomagającemu. W pozostałych częściach omówiono poszczególne jednostki chorobowe, uwzględniając ich biologię, etiopatogenezę i aktualne rekomendacje diagnostyczne i terapeutyczne. Każdy rozdział zawiera najważniejsze pozycje piśmiennictwa.
Redaktorzy „Hematoonkologii” dziękują Autorom niniejszej publikacji za przygotowanie poszczególnych rozdziałów, poświęcony czas i pasję. Dziękujemy rownież wydawnictwu Via Medica za inicjatywę wydania monografii i profesjonalizm w jej opracowaniu. Wyrażamy nadzieję, że książka przyczyni się do dalszego rozwoju tej dziedziny medycyny w Polsce, a Czytelnicy znajdą w niej oczekiwane informacje.

Tadeusz Robak
Jan Walewski
Joanna Romejko-Jarosińska

  • Autor: Tadeusz Robak (red.), Jan Walewski (red.), Joanna Romejko-Jarosińska (red.)
  • Format: 15.6x23.2cm
  • Objętość: 412
  • Oprawa: Miękka
  • Rok wydania: 2022
  • Wydawca: Via Medica
Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.