• Fizjologiczna interpretacja KTG w teorii i przykładach

139.00 -16% 116.76
Najniższa cena z 30 dni przed promocją:
139
szt. Do przechowalni
Wysyłka w ciągu 2 - 5 dni roboczych
Cena przesyłki 12
Paczkomaty InPost 12
InPost Kurier 14
Poczta Polska 19
Kurier DHL 19
Dostępność Mało

Pomimo rozwoju zaawansowanych metod obrazowania w perinatologii kardiotokografia stanowi nadal podstawę oceny dobrostanu płodu. Dostarcza kluczowych informacji na temat dynamicznej zależności pomiędzy czynnością skurczową macicy a częstością rytmu serca płodu. Wyruszając w podróż przez zawiłości KTG, konieczne jest uznanie jego roli jako cennego narzędzia w rękach położników i położnych, ale również zrozumienie ograniczeń metody.

Niniejszy podręcznik przedstawia założenia fizjologicznej interpretacji zapisu kardiotokograficznego. Jego celem jest wspomaganie podejmowania decyzji na podstawie zapisów KTG, rozpoznawania wzorców wskazujących na dobrostan płodu i podejmowania szybkich interwencji w przypadku nieprawidłowości, a omówienie pięćdziesięciu przypadków klinicznych pozwala na podbudowanie nauki doświadczeniem.

 Zalety publikacji:

- Omówienie podstaw interpretacji kardiotokografi na bazie zmian fizjologicznych i patofzjologicznych, które zdarzają się podczas porodu.

- Cenny zbiór rzeczywistych zapisów KTG, umożliwiający ich wnikliwą interpretację i zrozumienie przyczyn takiego obrazu.

- Opisy postępowania w danych przypadkach, które mają wykształcić w odbiorcy umiejętność szybkiej oceny sytuacji i podejmowania decyzji, czy kontynuować poród drogami natury czy też jak najszybciej przejść do porodu zabiegowego, by dziecko przyszło na świat w pełni zdrowia i bez niedotlenienia.

  • Autorzy: Katarzyna Kosińska-Kaczyńska Robert Brawura-Biskupski-Samaha
  • Format: 23.0x16.0cm
  • ISBN: 9788366946774
  • Objętość: 190
  • Oprawa: Miękka
  • Rok wydania: 2024
  • Wydawca: Medical Tribune

1. Wstęp

2. Fizjologiczne podstawy interpretacji KTG

3. Komputerowa analiza KTG

4. Hipoksja płodu w czasie porodu

5. Zasady interpretacji KTG

6. Dodatkowe metody monitorowania dobrostanu płodu

7. Przypadki

Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.