• Farmakologia i toksykologia Mutschlera IV wyd.

Autor Redakcja Naukowa: Marek Droździk, Ivan Kocić, Dariusz Pawlak
Rok wydania 2015
Liczba stron 1108
Oprawa twarda
Format 193 x 270
282.60 -8% 259.99
Najniższa cena z 30 dni przed promocją:
282.6
szt. Do przechowalni
Wysyłka w ciągu 2 - 5 dni roboczych
Cena przesyłki 12
Paczkomaty InPost 12
InPost Kurier 14
Kurier DHL 19
Dostępność Mało
ISBN 9788378460374

O tym, czy podręcznik jest wartościowy i przydatny, świadczy między innymi liczba jego wydań. Dzięki kolejnym aktualizacjom, Farmakologia Mutschlera – jak ją określają Czytelnicy – szybko znika z księgarskich półek, ciesząc się bardzo dużą popularnością zarówno wśród studentów, jak i nauczycieli akademickich.

Niezwykle dynamiczny rozwój nauk medycznych – zwłaszcza farmakologii – wpływa na konieczność ciągłej modyfikacji i aktualizacji danych zawartych w tego rodzaju opracowaniach. Jednak z całą odpowiedzialnością możemy stwierdzić, że czwarte polskie (a dziesiąte niemieckie) wydanie Farmakologii i toksykologii autorstwa Ernsta Mutschlera to książka spełniająca wszystkie kryteria nowoczesnego podręcznika akademickiego.

Warto podkreślić, że nie tylko zawiera najbardziej aktualną wiedzę na temat leków oraz ich praktycznego zastosowania, lecz także charakteryzuje się przejrzystym układem treści i licznymi rycinami ułatwiającymi zapoznanie się z przedstawionymi zagadnieniami. Każdy rozdział dotyczący określonej grupy leków poprzedzony został krótkim, bogato ilustrowanym wprowadzeniem na temat fizjologii i patofizjologii poszczególnych układów. Jest to szczególnie przydatne, wręcz niezbędne, w dziedzinach multidyscyplinarnych.

Farmakoterapia jest najważniejszym elementem w leczeniu większości schorzeń. Jednakże ze względu na ogrom wiedzy jest to dziedzina trudna, sprawiająca wiele problemów studentom medycyny, farmacji i ratownictwa medycznego – głównym adresatom tego podręcznika. Dlatego liczne schematy, wykresy oraz podsumowania zawarte w tym opracowaniu stanowią niewątpliwie istotną pomoc w zrozumieniu i zapamiętaniu mechanizmu działania leków, a co się z tym wiąże – ich właściwemu klinicznemu zastosowaniu. Dużo uwagi poświęcono również często trudnym do przewidzenia działaniom niepożądanym substancji leczniczych, które mogą pojawić się zarówno w trakcie mono-, jak i politerapii. Z podobną starannością opisano zagadnienia dotyczące parametrów farmakokinetycznych leków, które stanowią podstawę do prowadzenia skutecznej i bezpiecznej farmakoterapii.

Podręcznik ten z pewnością będzie nie tylko bardzo przydatnym źródłem informacji dla studentów medycyny i farmacji oraz pokrewnych kierunków biomedycznych podczas przygotowywania się do zajęć i egzaminów, lecz stanie się również cennym uzupełnieniem fachowej wiedzy w zakresie farmakologii i toksykologii dla osób przygotowujących się do egzaminów podyplomowych i specjalizacyjnych, a także dla czynnych zawodowo lekarzy i farmaceutów w celu ugruntowania i odświeżenia zdobytej już wiedzy.

Przedmowa

Część A: Farmakologia ogólna

Definicje

Farmakokinetyka

Farmakodynamika

Działania niepożądane leków

Interakcje leków

Farmakogenetyka

Terapia genowa i antysensowa, terapia za pomocą komórek macierzystych

Chronofarmakologia

Preparaty złożone

Poszukiwanie i badanie nowych leków

 

Część B: Farmakologia szczegółowa

Układ nerwowy

Hormony i leki wpływające na funkcjonowanie układu wewnątrzwydzielniczego

Mediatory (autakoidy, hormony, parakrynne)

Serce i układ krążenia

Układ oddechowy

Układ pokarmowy

Nerki i drogi moczowe, gospodarka wodno-elektrolitowa i kwasowo-zasadowa

Oko

Skóra

Mikroskładniki odżywcze: witaminy i pierwiastki śladowe

Leczenie chorób zakaźnych

Chemioterapia nowotworów złośliwych

Układ immunologiczny i leki wpływające na odporność

Leki sieroce

Środki kontrastowe w diagnostyce obrazowej

 

Część C: Toksykologia

Wprowadzenie do toksykologii

Ogólne postępowanie w zatruciach

Toksykologia – część szczegółowa

Tabela zatruć

Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.