• Drożność dróg oddechowych w praktyce ratownika medycznego

149.00
szt. Do przechowalni
Wysyłka w ciągu 2 - 5 dni roboczych
Cena przesyłki 12
Paczkomaty InPost 12
InPost Kurier 14
Kurier DHL 19.7
Dostępność Mało
ISBN 9788366984509

Ta kompleksowa publikacja przeznaczona dla ratowników medycznych, lekarzy, ratowników KPP oraz pielęgniarek, stanowi niezastąpiony przewodnik, który krok po kroku wprowadzi Państwa w tajniki udrożniania dróg oddechowych.

W pracy ratownika medycznego niezwykle istotnym aspektem jest umiejętność skutecznego utrzymania drożności dróg oddechowych. W sytuacjach nagłych, w których sekundy są kluczowe dla przeżycia pacjenta, szybkie i precyzyjne działanie ratownika może mieć decydujący wpływ na skuteczność intubacji.

Wiele osób może uważać, że na temat dróg oddechowych i ich udrożniania napisano już wszystko. Jednak zmiany, ewolucja sprzętu, nowe metody, procedury i schematy wymagają ciągłego rozwoju i poszerzania swoich umiejętności. Dzięki tej publikacji uporządkują Państwo swoją wiedzę na temat dróg oddechowych.

Publikacja składa się z siedmiu rozdziałów, które systematycznie wprowadzą Państwa w tematykę dróg oddechowych i ich udrożniania. Rozdział pierwszy stanowi wprowadzenie w prawne aspekty udrożniania dróg oddechowych, natomiast w drugim omawiane są podstawowe zagadnienia związane z anatomią i fizjologią układu oddechowego. Poznanie struktury i funkcji dróg oddechowych jest kluczowe dla zrozumienia późniejszych metod udrożniania.

Następne rozdziały skupiają się na praktycznych aspektach udrożniania dróg oddechowych. Zaprezentowane metody zostały dokładnie opisane i zilustrowane setkami zdjęć, które pokazują każdy krok w sposób szczegółowy. Dzięki temu ratownicy medyczni oraz inni pracownicy ochrony zdrowia z łatwością będą mogli nauczyć się umiejętności związanych z utrzymaniem drożności dróg oddechowych oraz doskonalić się w tym zakresie.

Książka ma na celu nie tylko dostarczenie praktycznych wskazówek dotyczących udrożniania dróg oddechowych, ale także promowanie świadomości i umiejętności podejmowania właściwych decyzji w Państwa codziennej pracy.

  • Autorzy: Tomasz Zaborowski
  • Format: 168x237mm
  • Objętość: 232
  • Oprawa: Miękka
  • Rok wydania: 2023
  • Wydawca: ELAMED

Rozdział 1
Prawne aspekty dotyczące udzielania pomocy oraz możliwości zabezpieczania dróg oddechowych poszkodowanego przez świadków zdarzenia, ratowników oraz ratowników medycznych

Rozdział 2
Anatomia dróg oddechowych

Rozdział 3
Trudne drogi oddechowe

Rozdział 4
Metody bezprzyrządowe, podstawowe rękoczyny

4.1. Pozycja bezpieczna

4.2. Odgięcie głowy do tyłu i uniesienie żuchwy (tzw. rękoczyn czoło-żuchwa)

4.3. Rękoczyn wysunięcia żuchwy (tzw. manewr Esmarcha, chwyt pistoletowy)

4.4. Ciało obce w drogach oddechowych – algorytm FBAO (ang. Foreign Body Airway Obstruction)

Rozdział 5
Metody podstawowe, nadgłośniowe

5.1. Odsysanie dróg oddechowych za pomocą ssaka

5.2. Rurka ustno-gardłowa (U-G)

5.3. Rurka nosowo-gardłowa (N-G)

Rozdział 6
Metody alternatywne, nadgłośniowe

6.1. Maska krtaniowa (LMA – Laryngeal Mask)

6.2. Maska krtaniowa (I-GEL)

6.3. Rurka krtaniowa (LT – Laryngeal Tube)

Rozdział 7
Metody zaawansowane, podgłośniowe

7.1. Intubacja dotchawicza

7.2. Konikopunkcja

7.3. Konikotomia

Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.