• Choroba afektywna dwubiegunowa

74.00 -8% 68.00
Najniższa cena z 30 dni przed promocją:
74
szt. Do przechowalni
Wysyłka w ciągu 2 - 5 dni roboczych
Cena przesyłki 12
Paczkomaty InPost 12
InPost Kurier 14
Poczta Polska 19
Kurier DHL 19
Dostępność Mało
ISBN 9788361705550

W książce zawarta została aktualna wiedza o chorobie afektywnej dwubiegunowej: najnowsze badania, teorie i praktyka kliniczna. Autorka prezentuje historię zaburzenia, a także podstawowe definicje i klasyfikacje. Jako doświadczony lekarz psychiatra omawia podłoże zaburzenia oraz praktyczne aspekty diagnozowania, leczenia i profilaktyki kolejnych epizodów. Podkreśla, jak wielkie znaczenie ma psychoedukacja skierowana do pacjentów i ich bliskich.

Publikacja może stanowić użyteczny przewodnik zarówno dla profesjonalistów z dziedzin psychiatrii i psychologii, jak i dla osób zainteresowanych poszerzaniem swojej wiedzy na temat tego ważnego zagadnienia z obszaru zdrowia psychicznego.

Z książki skorzystają także pacjenci oraz ich najbliżsi, gdyż oprócz usystematyzowanych aktualnych informacji medycznych uwzględniono w niej szerszy kontekst problemów psychospołecznych, z jakimi mierzą się osoby chorujące na ChAD. Autorka podkreśla również korzyści płynące z psychoterapii (wciąż niedocenianej) w nurtach ukierunkowanych na holistyczne leczenie i opiekę nad pacjentem.

Z recenzji:

„Opracowanie jest autorską monografią, a jej celem jest przedstawienie aktualnej wiedzy na temat choroby afektywnej dwubiegunowej. (...) Autorka, dr Marlena Sokół‑Szawłowska, jest specjalistką psychiatrii, uznanym autorytetem z zakresu szczególnie zaburzeń afektywnych, wieloletnią pracowniczką Instytutu Psychiatrii i Neurologii w Warszawie. Aktywność naukowa oraz kliniczna Autorki w zakresie zaburzeń afektywnych widoczna jest w takich działaniach jak udział w międzynarodowym sojuszu European Alliance Against Depression. Poziom wiedzy, doświadczenia i kompetencji Autorki w zakresie zaburzeń afektywnych dwubiegunowych jest niepodważalny i jest gwarantem jakości opracowania. (...) Może stanowić (...) wartościową pozycję na medycznym rynku wydawniczym, gdyż zawiera aktualną wiedzę na temat diagnostyki i leczenia zaburzenia afektywnego dwubiegunowego. Z racji przystępności zastosowanego języka i formy opracowania może też być interesującym i wartościowym źródłem popularyzacji wiedzy dla osób spoza branży medycznej zainteresowanych tym zaburzeniem psychicznym, dla pacjentów i ich bliskich".

prof. dr hab. n. med. Joanna Rymaszewska

  • Autorzy: Marlena Sokół-Szawłowska
  • Format: 15.0x22.0cm
  • Objętość: 128
  • Oprawa: Miękka
  • Rok wydania: 2023
  • Wydawca: Instytut Psychiatrii i Neurologii
Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.