• Biblioteka Chirurga Onkologa Tom 16 Atlas zmian nowotworowych skóry

250.00 -17% 207.50
Najniższa cena z 30 dni przed promocją:
250
szt. Do przechowalni
Wysyłka w ciągu 2 - 5 dni roboczych
Cena przesyłki 12
Paczkomaty InPost 12
InPost Kurier 14
Poczta Polska 19
Kurier DHL 19
Dostępność Mało
ISBN 9788366311619

Od Redakcji

Oddajemy do rąk czytelników unikalną książkę będącą wynikiem współpracy dermatologów, patomorfologów i chirurgów onkologów. Atlas — poprzez opisany przez ekspertów bogaty materiał ilustracyjny — przybliża czytelnikom złożony problem klinicznej diagnostyki dermatoskopowej i patomorfologicznej nowotworów złośliwych skóry. Ze względu na ich lokalizację na powłokach ciała istnieje możliwość wczesnej identyfikacji ogniska pierwotnego, co stwarza najlepszą wśród wszystkich nowotworów możliwość wyleczenia niezaawansowanego stadium choroby.
Nowotwory złośliwe skóry, w tym przede wszystkim rak podstawnokomórkowy oraz rak kolczystokomórkowy, są najczęściej występującymi nowotworami złośliwymi wśród osób rasy kaukaskiej. Raki skóry, w anglosaskim piśmiennictwie określane jako niebarwnikowe nowotwory skóry (non-melanoma skin cancers), stanowią około ⅓ wszystkich rejestrowanych raków. Pomimo że rzadko prowadzą do powstawania przerzutów i zgonu chorego, to stanowią bardzo istotny problem kliniczny. Rozpoznanie wstępne ustala się na podstawie badania podmiotowego i charakterystycznego obrazu klinicznego zmiany skórnej. Wobec udowodnionej licznymi publikacjami przydatności dermoskopii w diagnostyce wczesnych nowotworów skóry zaleca się, aby tę szybką i nieinwazyjną metodę traktować jako stały element badania przedmiotowego.
Z kolei czerniaki odpowiadające za większość zgonów z powodu nowotworów skóry charakteryzują się największą dynamiką wzrostu liczby zachorowań. W Polsce w latach 1980–2010 liczba ta wzrosła się niemal 3-krotnie i przekracza już 4000 zachorowań rocznie. Niestety w Polsce cały czas około ⅓ chorych na czerniaka umiera głównie z powodu późnego rozpoznania. Mamy nadzieję, że niniejszy Atlas przyczyni się do poprawy tych wyników oraz będzie pomocny dla lekarzy wszystkich specjalności zaangażowanych w diagnostykę i leczenie nowotworów skóry.

prof. dr hab. n. med. Piotr Rutkowski
dr hab. n. med. Witold Owczarek, prof. nadzw.

autorzy: Piotr Rutkowski (red.), Witold Owczarek (red.)

rok wydania: 2019

Okładka: miękka
Liczba stron:88
Format: 205x290

Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.