• Atlas EKG sportowców

149.00 -16% 125.16
Najniższa cena z 30 dni przed promocją:
149
szt. Do przechowalni
Wysyłka w ciągu 2 - 5 dni roboczych
Cena przesyłki 12
Paczkomaty InPost 12
InPost Kurier 14
Poczta Polska 19
Kurier DHL 19
Dostępność Mało
ISBN 9788366946590

Badania przesiewowe sportowców zawodowych i sportowców amatorów umożliwiają zapobieganie sytuacjom zagrażającym życiu. Ich najważniejszym elementem jest spoczynkowe EKG. „Atlas EKG sportowców” ułatwia odróżnienie zmian niegroźnych od wymagających interwencji medycznej. Przedstawia zmiany fizjologiczne w EKG spoczynkowym sportowców, niewymagające dalszej diagnostyki zmiany graniczne oraz zmiany nieprawidłowe w EKG spoczynkowym sportowców, wymagające dalszej diagnostyki.

Atlas dzieli się na trzy części. W pierwszej zaprezetowane zostały podstawowe definicje z kardiologii sportowej, a także zmiany adaptacyjne, graniczne i potencjalnie patologiczne u sportowców zgodnie z obowiązującym miedzynarodowym dokumentem eksperckim. Część ta jest uzupełniomna o opublikowaną niedawno propozycję modyfikacji niektórych kryteriów oceny EKG u młodocianych sportowców oraz o podział komorowych zaburzeń rytmu na typowe i nietypowe. Zamieszczone zostały także algorytmy dalszego postępowania w przypadku podejrzenia nieprawidłowości na podstawie obrazu EKG. Druga część zaiwera przykłady EKG prezentujące zmiany adaptacyjne i graniczne oraz ich omówienie. W trzeciej części zaprezetowane został natomiast przykłady EKG ze zmianami potencjalnie nieprawidłowymi wraz z opisem dalszego postępowania w tych przypadkach, umożliwiającym ustalenie rozpoznania choroby, i z zaleceniami dotyczącymi ewentualnych ograniczeń w dalszym uprawianiu sportu zgodnie z wytycznymi kardiologii sportowej Europejskiego Towarzystwa Kardiologicznego (ESC) z 2020 roku.

Publikacja przeznaczona dla kardiologów, lekarzy rodzinnych, lekarzy pierwszego kontaktu oraz lekarzy innych specjalizacji, w tym lekarzy sportowych lub z certyfikatem umożliwiającym wydawanie orzeczeń o zdolności do uprawiania sportu (m.in. pediatrów i internistów).

  • Autorzy: prof. Łukasz Małek ; prof. Rafał Baranowski
  • Format: 21.0x27.0cm
  • ISBN: 9788366946590
  • Objętość: 168
  • Oprawa: Miękka
  • Rok wydania: 2023
  • Wydawca: Medical Tribune

1. Wstęp

2. Podstawowe informacje

3. Zmiany adaptacyjne i graniczne

4. Zmiany graniczne

5. Zmiany nieprawidłowe z opisami przypadków klinicznych

6. Komorowe zaburzenia rytmu. Pobudzenia typowe

7. Komorowe zaburzenia rytmu. Pobudzenia atypowe (obserwowane też w EKG holterowskim i próbie wysiłkowej w innych przypadkach chorobowych opisanych w części o zmianach nieprawidłowych w EKG)

Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.