• Wentylacja mechaniczna

99.00 -11% 88.03
Najniższa cena z 30 dni przed promocją:
88.03
szt. Do przechowalni
Wysyłka w ciągu 3 - 5 dni roboczych
Cena przesyłki 12
Paczkomaty InPost 12
InPost Kurier 14
Kurier DPD 17.5
Poczta Polska 19
Dostępność Duża dostępność
ISBN 9788366960671
Wentylacja mechaniczna to tłumaczenie bestselerowej publikacji Williama Owensa The Ventilator Book, która od 2012 roku w USA należy do podstawowych źródeł na temat podstaw niewydolności oddechowej i wentylacji mechanicznej.
Poszczególne działy obejmują aspekty fizjologiczne i techniczne, metody konwencjonalne i podstawowe pojęcia, a także metody niekonwencjonalne i pojęcia zaawansowane.
W książce znalazły się też rozdziały dotyczące wstępnej konfiguracji respiratora i jego regulacji. Omówiono również dyssynchronię między pacjentem a respiratorem, terapie ratunkowe w zespole ostrej niewydolności oddechowej oraz pozaustrojową przezbłonową oksygenację krwi.
Wentylacja mechaniczna to podręcznik przyjazny i na wskroś praktyczny. Napisany przez praktyka zarówno dla praktyków, jak i początkujących. Wobec pandemii COVID-19 i dramatycznego zwiększenia liczby chorych poddawanych wentylacji mechanicznej Autor miał ambicję jasnego przekazania wiedzy na temat wentylacji tym lekarzom, którzy dotychczas nie stykali się zbyt często z chorymi, u których konieczne było stosowanie mechanicznego wsparcia oddechu.
Wspomniana praktyczność powoduje, że należy założyć, iż Czytelnik posiada podstawową wiedzę teoretyczną z zakresu anatomii i fizjologii oddychania oraz głównych patologii prowadzących do rozwoju niewydolności oddechowej.
Ufam, że skorzystacie Państwo z zamieszczonych treści w codziennej praktyce z pożytkiem dla chorych.
Z Przedmowy do wydania polskiego
Prof. Radosław Owczuk
Kierownik Katedry Anestezjologii i Intensywnej Terapii
Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego
  • Format: 16.5x23.4cm
  • ISBN: 9788366960671
  • Objętość: 248
  • Oprawa: Miękka
  • Redakcja: Owczuk R.
  • Rok wydania: 2022
  • Wydawca: Edra Urban & Partner
Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.