• Udary mózgu. Kompendium diagnostyki i postępowania. Tom I

Autor Red. Jerzy Barycki
Rok wydania 2018
Liczba stron 362
Oprawa twarda
Format 148 x 210
Brak towaru
84.00 -8% 77.28
Najniższa cena z 30 dni przed promocją:
84
Wpisz swój e-mail
Wysyłka w ciągu 2 - 5 dni roboczych
Cena przesyłki 12
Paczkomaty InPost 12
InPost Kurier 14
Poczta Polska 19
Kurier DHL 19
Dostępność Brak towaru
ISBN 9788375632668

Udar mózgu to ogromny problem zdrowotny. Jest trzecią główną przyczyną śmierci i główną przyczyną niepełnosprawności neurologicznej u dorosłych. Aż jedna czwarta kobiet w wieku 80 lat może cierpieć na udar. Stanowi to ogromne obciążenie finansowe dla państwa, kosztujące więcej niż choroby serca.

Schorzenie to długo uważano za chorobę niepoddającą się leczeniu, jednak obecnie zdajemy sobie sprawę, że można zapobiec wielu udarom, a leczenie w ostrym okresie może mieć istotny wpływ na końcowe rezultaty. Zorganizowana opieka w obrębie oddziału udarowego wyraźnie zmniejsza umieralność. Możliwość leczenia trombolizą zmienia sposób, w jaki organizowane są służby wokół udaru mózgu. Dziś możemy myśleć o udarze mózgu jako potencjalnie uleczalnym „ataku mózgu”, wymagającym pilnej diagnozy, przetransportowania pacjenta do szpitala i wdrożenia leczenia.

Udary mózgu. Kompendium diagnostyki i postępowania to rzeczowy podręcznik dla praktykujących lekarzy opiekujących się pacjentami z udarem mózgu, którzy potrzebują łatwego dostępu do aktualnych i praktycznych informacji o ich leczeniu. Napisany przez multidyscyplinarny zespół praktykujących konsultantów do spraw leczenia udaru mózgu w Wielkiej Brytanii, jest źródłem informacji na temat wszystkich aspektów opieki nad pacjentami po udarze: od opieki pogotowia, przez leczenie, rehabilitację i profilaktykę wtórną. 
Przeznaczony do stosowania zarówno na oddziale, jak i w sali ambulatoryjnej, zapewnia praktyczne podejście do leczenia pacjentów i jest nieocenionym źródłem informacji dla lekarzy udarowych, neurologów, geriatrów i innych specjalistów zajmujących się pacjentami po udarze.

Przedmowa do wydania drugiego
Przedmowa do wydania pierwszego
Symbole i skróty

Rozdział 1. Epidemiologia i czynniki ryzyka udaru mózgu
Rozdział 2. Neuroanatomia
Rozdział 3. Unaczynienie mózgu oraz zespoły objawów zawału mózgu
Rozdział 4. Wywiad pacjenta z udarem mózgu
Rozdział 5. Badanie pacjenta z udarem mózgu
Rozdział 6. Diagnostyka pacjenta z udarem mózgu
Rozdział 7. Obrazowanie w udarze mózgu
Rozdział 8. Udar niedokrwienny mózgu: częste przyczyny
Rozdział 9. Leczenie ostrego udaru niedokrwiennego mózgu

Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.