• Tietz. Medycyna laboratoryjna w praktyce. Tom II

Autor Redakcja wydania I polskiego Mieczysław Woźniak
Rok wydania 2013
Liczba stron 408
Oprawa miękka
Format 168 x 238
141.30 -8% 130.00
Najniższa cena z 30 dni przed promocją:
141.3
szt. Do przechowalni
Wysyłka w ciągu 2 - 5 dni roboczych
Cena przesyłki 12
Paczkomaty InPost 12
InPost Kurier 14
Poczta Polska 19
Kurier DHL 19
Dostępność Mało
ISBN 9788378460480

Klasyka Diagnostyki Laboratoryjnej TIETZ. Przypadki kliniczne.

Wydany po polsku w 2 tomach.

Medycyna laboratoryjna jest niezbędnym narzędziem w pracy lekarzy praktyków. Umiejętny wybór metod badan laboratoryjnych i ich prawidłowa interpretacja wpływają na jakość leczenia pacjentów – diagnozę, rokowanie i długookresowe planowanie terapii.

·    Niniejszy podręcznik dostarcza pełnej wiedzy na temat zastosowania nowoczesnej medycyny  laboratoryjnej w praktyce, przedstawionej jako zbiór przypadków klinicznych.

·    Opisy przypadków zostały uzupełnione o zagadnienia z zakresu diagnostyki układów i narządów, m.in. hematologii, hemostazy, dysfunkcji immunologicznych, diagnostyki molekularnej, czy toksykologicznej.

·    Opis każdego przypadku rozpoczyna się od przedstawienia historii choroby pacjenta oraz wyników badan laboratoryjnych. W dalszej części zostały omówione relacje pomiędzy wynikami, objawami choroby i rozpoznaniem różnicowym. Całość uzupełniona jest opisem fizjopatologii choroby i sposobem leczenia.

·    Podręcznik zawiera ponadto informacje na temat zastosowania wielu nowych metod badan laboratoryjnych, nowych sposobów leczenia, aktualnych zaleceń dotyczących prewencji opartej na użyciu laboratoryjnych testów diagnostycznych i nowych algorytmów postępowania w medycynie laboratoryjnej.

·    Ponadto zostały przedstawione przykładowe czynniki mające wpływ na powstawanie błędów w procesie analitycznym, jak również w fazie niezależnej od tego procesu. Zrozumienie mechanizmów interferencji i ich wpływu na wartość mierzonego parametru pozwala na wyeliminowanie fałszywych wyników i uzyskanie wiarygodnej informacji o stanie zdrowia pacjenta.

Mamy nadzieje, ze niniejsza książka pozwoli pogłębić wiedze na temat zastosowania medycyny laboratoryjnej opartej na dowodach naukowych w praktyce i będzie przydatna w pracy zawodowej diagnostów laboratoryjnych, patologów i lekarzy.

Część XII. Nowotwory niehematologiczne

Część XIII. Nowotwory hematologiczne

Część XIV. Łagodne zaburzenia hematologiczne

Część XV. Porfirie

Część XVI. Farmakogenomika

Część XVII. Toksykologia

Część XVIII. Zaburzenia lipidowe

Część XIX. Choroby autoimmunologiczne

Część XX. Błędy analityczne

Część XXI. Rozmaitości

Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.