• Chirurgia małych zwierząt. Błędy i powikłania.

149.00 -11% 132.61
Najniższa cena z 30 dni przed promocją:
149
szt. Do przechowalni
Wysyłka w ciągu 2 - 5 dni roboczych
Cena przesyłki 12
Paczkomaty InPost 12
InPost Kurier 14
Poczta Polska 19
Kurier DHL 19
Dostępność Duża dostępność
ISBN 9788365625809
Celem tej książki nie jest wytykanie palcami winnych, ale omówienie błędów i powikłań, które mogą wystąpić w codziennej praktyce chirurga małych zwierząt i wyciąganie na ich podstawie odpowiednich wniosków.
Mamy nadzieję, że jest to książka, do której można wielokrotnie wracać i która uświadomi czytelnikowi, jak ważna jest w chirurgii nieustająca uważność, ciągłe uczenie się, dociekanie oraz pozwoli dostrzec przestrzeń do poprawy umiejętności chirurgicznych i zachowania zespołu na sali operacyjnej.
Jest skierowana nie tylko do początkujących lekarzy, ale także do bardziej doświadczonych chirurgów, ponieważ ryzyko popełnienia błędu istnieje zawsze.
Wypadki mogą zdarzyć się każdemu. Kto z nas nigdy się nie pomylił? Wśród opisanych przypadków są więc również błędy, które zostały popełnione przez nas samych. Chcemy bez wstydu podzielić się opisem sytuacji, kiedy coś poszło źle, po to, aby inni koledzy mogli się z nich uczyć.
 
Rodolfo Brühl Day
Dyrektor Departamentu Medycyny i Chirurgii Małych Zwierząt
St. George’s University
 
 
Problemy opisane w niniejszej książce powinny stać się nauką i przestrogą dla wszystkich lekarzy weterynarii szkolących się w dziedzinie chirurgii. Autorzy przytoczyli zarówno proste, jak i bardziej skomplikowane przypadki, z którymi można się spotkać w codziennej praktyce. Omówili często popełniane błędy i zaproponowali gotowe sposoby postępowania, mające na celu zniwelowanie wcześniejszych nieprawidłowości. Wszystko to jest doskonale zilustrowane i opatrzone komentarzem.
Mam nadzieję, że publikacja ta będzie bodźcem do analizy historii pacjentów, z którymi sami mieliśmy do czynienia, i zastanowienia się nad przyczynami naszych niepowodzeń. Dałoby to możliwość wyciągnięcia wniosków na przyszłość. Pamiętajmy, że nie mylą się tylko ci, którzy nic nie robią.
 
Jacek Szulc
Redaktor naukowy wydania polskiego
Prezes Polskiego Stowarzyszenia Lekarzy Weterynarii Małych Zwierząt

  • Autorzy: P. Meyer, R.B. Day, J.R. Gómez, E.A. Martinez
  • Autorzy: Meyer P., Day R.B., Gómez J.R., Martinez E.A.
  • Format: 23.0x30.0cm
  • ISBN: 9788366067967
  • Objętość: 240
  • Oprawa: Twarda
  • Redakcja: J. Szulc
  • Rok wydania: 2019
  • Wydawca: Edra Urban & Partner
Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.