• Balansowanie tkanek miękkich w pierwotnej całkowitej endoprotezoplastyce stawu kolanowego

Brak towaru
110.00 -10% 99.00
Najniższa cena z 30 dni przed promocją:
110
Wpisz swój e-mail
Wysyłka w ciągu 2 - 5 dni roboczych
Cena przesyłki 12
Paczkomaty InPost 12
InPost Kurier 14
Poczta Polska 19
Kurier DHL 19
Dostępność Brak towaru
ISBN 9788363367213

Jest to zbiór opracowań na temat balansowania tkanek, przedstawiający krok po kroku techniki operacyjne. Niniejsza publikacja ma charakter praktyczny i skierowana jest do studentów, rezydentów i stażystów, specjalistów, lekarzy sprawujących opiekę nad pacjentami poddawanymi operacjom endoprotezoplastyki stawu kolanowego.

Złożone problemy endoprotezoplastyki zostały omówione w przystępny, instruktażowy sposób przez wybitnych specjalistów. Szczegółowo zostały opisane zagadnienia związane z pierwotną endoprotezoplastyką stawu kolanowego – od najmniej do najbardziej skomplikowanych przypadków.

W dwóch pierwszych rozdziałach przedstawiono rady i wskazówki związane z przeprowadzaniem pierwotnej endoprotezoplastyki stawu kolanowego. W kolejnych rozdziałach opisano i podkreślono istotne różnice w balansowaniu tkanek miękkich podczas przeprowadzania endoprotezoplastyki techniką z zachowaniem więzadła krzyżowego tylnego, a także metodą z tylną stabilizacją, również z wykorzystaniem techniki nawigacji komputerowej. Końcowe rozdziały traktują o balansowaniu tkanek w różnego typu deformacjach, takich jak szpotawość lub koślawość, a także w stawach z przykurczem zgięciowym i towarzyszącą sztywnością. I wreszcie ostatni, bardzo ważny rozdział, porusza zagadnienia związane z aparatem wyprostnym.

Objętość: 136 stron
Okładka miękka
Redaktor naukowy wydania polskiego: prof. dr hab. n. med. Jacek Kruczyński
  1. Pierwotna całkowita endoprotezoplastyka stawu kolanowego: technika operacyjna
  2. Pierwotna całkowita endoprotezoplastyka stawu kolanowego – rady i wskazówki
  3. Balansowanie tkanek miękkich w endoprotezoplastyce stawu kolanowego przy zastosowaniu metody ze stabilizacją tylną (PS) i metody z zachowaniem więzadła krzyżowego tylnego (CR)
  4. Balansowanie tkanek miękkich z wykorzystaniem systemu nawigacji
  5. Balansowanie kolana szpotawego
  6. Balansowanie kolana koślawego: technika „inside-out”
  7. Balansowanie tkanek miękkich w zgiętym stawie kolanowym
  8. Całkowita endoprotezoplastyka stawu kolanowego w przypadkach stawów sztywnych/ankylotycznych
  9. Postępowanie w przypadku problemów w obrębie stawu rzepkowo-udowego w pierwotnej endoprotezoplastyce stawu kolanowego
Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.