• PSYCHIATRIA. ZAGADNIENIA OGÓLNE. HALES, YUDOFSKY, GABBARD

100.00 -12% 88.00
Najniższa cena z 30 dni przed promocją:
100
szt. Do przechowalni
Wysyłka w ciągu 2 - 5 dni roboczych
Cena przesyłki 12
Paczkomaty InPost 12
InPost Kurier 14
Poczta Polska 19
Kurier DHL 19
Dostępność Mało
ISBN 9788361104292

Podręcznik, który oddajemy do rąk Czytelników, stanowi przystępne i wiarygodne kompendium wiedzy z obszernej dziedziny psychiatrii.

Ponad 100 autorów w 44 rozdziałach książki podsumowuje najnowsze osiągnięcia i odkrycia dokonane w obszarze psychiatrii. Redaktorzy naukowi polskiego wydania dołożyli starań, by  wiedzę  tę  przedstawić  w  sposób  przystępny  dla  polskiego  Czytelnika.

Psychiatria przeznaczona jest dla praktykujących i uczących się psychiatrów na różnym poziomie zaawansowania zawodowego, psychologów klinicznych, psychoterapeutów oraz specjalistów innych dziedzin, w których troska o zdrowie  psychiczne  jest  zadaniem  podstawowym.

 Polskie wydanie Psychiatrii podzielone zostało na cztery tomy:


Tom I
Zagadnienia ogólne

Tom II
Zaburzenia psychiczne

Tom III
Leczenie zaburzeń psychicznych

Tom IV
Przypadki kliniczne„Przez 20 lat Psychiatria pod redakcją Roberta E. Halesa, M.D., M.B.A. oraz Stuarta C. Yudofsky'ego, M.D. stanowiła najlepsze i jedyne tak wszechstronne źródło aktualnej wiedzy z zakresu psychiatrii. Piąte wydanie podręcznika, do redakcji którego zaproszono Glena O. Gabbarda, M.D. jako trzeciego redaktora naukowego, niezaprzeczalnie stanowi doskonały i wyczerpujący przewodnik po bogatej dziedzinie psychiatrii – tak kwestiach diagnostycznych, jak i dotyczących leczenia. Poszczególne rozdziały książki napisane zostały przez czołowych ekspertów  reprezentujących  dany  obszar  wiedzy”.

David J. Kupfer, DSM-V Task Force, Chair 

„Z inicjatywy wydawnictwa MediPage na polski rynek podręczników medycznych trafia Psychiatria – przekład Textbook of Psychiatry wydawnictwa American Psychiatric Publishing. Tłumaczenie to – piątego już wydania niezwykle popularnego na rynku amerykańskim podręcznika psychiatrii pod redakcją Roberta E. Halesa, Stuarta C. Yudofsky'ego i Glena O. Gabbarda – stanowi niewątpliwie cenne wzbogacenie dostępnych na rynku pomocy edukacyjnych  w  dziedzinie  psychiatrii. 
Psychiatria jest przeznaczona zasadniczo dla psychiatrów, rezydentów szkolących się w psychiatrii, psychologów klinicznych i neuropsychologów, a także lekarzy innych specjalności medycznych, szczególnie neurologów i lekarzy rodzinnych. W sposób przejrzysty i kompetentny przedstawiono w podręczniku najnowsze osiągnięcia nauk podstawowych, poświęcone rozwojowi, czynnościom i zaburzeniom czynności mózgu, co jest niezwykle przydatne  dla  klinicystów,  zajmujących  się  diagnozowaniem  i  leczeniem  zaburzeń  psychicznych.
[...] W polskim wydaniu książki rozdział oryginalny poświęcony psychiatrii i prawu zastąpiono rozdziałem mojego autorstwa, o tożsamej tematyce, lecz dostosowanym do polskiego prawa i polskich procedur prawno-psychiatrycznych. Psychiatria stanowi więc wyjątek pośród innych tłumaczonych na język polski podręczników psychiatrii”.

Janusz Heitzman, Prezes Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego 
(z przedmowy do wydania polskiego)

INFORMACJE DODATKOWE

Rok wydania 2010
Autor R.E. Hales, S.C. Yudofsky, G.O. Gabbard
Redaktor wydania polskiego Janusz Heitzman
Wydanie 1
Liczba stron 484
ISBN 9788361104292
Oprawa Twarda
Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.