• Dermatologia

162.00 -8% 149.04
Najniższa cena z 30 dni przed promocją:
162
szt. Do przechowalni
Wysyłka w ciągu 2 - 5 dni roboczych
Cena przesyłki 12
Paczkomaty InPost 12
InPost Kurier 14
Poczta Polska 19
Kurier DHL 19
Dostępność Mało
ISBN 9788360608326

Autor: Wolfram Sterry, Ralf Paus, Walter Burgdorf // Redakcja naukowa wydania polskiego: Waldemar Placek

ISBN: 978-83-60608-32-6

Format: A4

Objętość: 568

Oprawa: Twarda

 

Skóra jest naszym największym organem. Kiedy choruje – leczenie może być naprawdę długie i ciężkie. Publikacja ta, opracowana przez doświadczonych lekarzy praktyków, jest niezwykle użytecznym przewodnikiem po zasadach diagnostyki i metodach leczenia chorób skóry. 

  • Treść pogrupowano wg ważności zjawisk, mechanizmów i objawów.
  • Zasady leczenia uporządkowano wg stanu skóry i typu produktu, by ułatwić odnalezienie poszczególnych preparatów w codziennej praktyce medycznej.
  • Ponad 300 kolorowych ilustracji, diagramy, tabele, wykresy oraz praktyczne wskazówki kliniczne.
  • Zawiera opisy chorób z pogranicza innych dziedzin medycyny, w których zmiany skórne stanowią istotną manifestację kliniczną.
  • By zwrócić uwagę czytelnika na szczególnie ważne problemy, uwagi te wyróżniono i oznaczono wykrzyknikami.  

Zawartość książki to między innymi:

  • zwięzły przegląd zagadnień dotyczących biologii i anatomii skóry oraz opis „krok po kroku” badania dermatologicznego,
  • uzupełniony ilustracjami obszerny opis chorób skóry i jej przydatków, z uwzględnieniem istotnych informacji na temat patogenezy, objawów klinicznych, metod diagnostycznych, diagnostyki różnicowej i leczenia poszczególnych jednostek chorobowych,
  • przegląd aktualnych zasad i schematów leczenia miejscowego, ogólnego oraz radioterapii chorób dermatologicznych, z uwzględnieniem aspektów dermatologii zabiegowej, gojenia się ran oraz postępowania w stanach nagłych,
  • przegląd leków stosowanych w leczeniu ogólnym oraz najczęściej stosowanych składników leków recepturowych i receptur oraz zbiorcze tabele opracowane dla ułatwienia rozpoznawania przedmiotowych i subiektywnych objawów pacjenta.

Największą zaletą książki jest przystępna forma przekazu trudnych i fachowych zagadnień, z wypunktowaniem najważniejszych aspektów i problemów, co ułatwia ich przyswojenie. Niewątpliwym atutem podręcznika są opisy rzadko spotykanych jednostek i zespołów chorobowych oraz wiadomości z zakresu dermatochirurgii, laseroterapii i dermatologii estetycznej, dzięki czemu książka ta stanowi znakomity podręcznik z zakresu dermatologii, który w pełni odpowiada nowym kierunkom zintegrowanej medycyny i stanowi doskonałe kompendium wiedzy dermatologicznej również dla lekarzy innych specjalności.

 

Dr hab. n. med. Hanna Wolska, prof. nadzw. AM

 


Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.